Що таке Астма?
Якщо у Вас астма – це не поодинокий випадок, а доволі розповсюджений стан
Приблизно 500 тис. українців (1,25%) страждають на астму та майже 3 млн. (7,4%) мають схожі на астму респіраторні симптоми (свистячі хрипи)
Глобальна ініціатива з лікування та профілактики астми (GINA) розробила посібник, що містить основні поради щодо лікування та поведінки для людей з астмою.
У нормі дихальні шляхи, тобто, шляхи, по яких повітря надходить в легені, а також виходить з них, дають змогу повітрю, яким Ви дихаєте, легко проникати в легені та виходити з них. Під дією тригерів, вдиханні подразників у хворого на астму дихальні шляхи набрякають, звужуються та в їх просвіті виробляється більше слизу ніж у нормі. Унаслідок цього в них залишається менше простору для руху потоку повітря і людина не може нормально вдихнути чи видихнути .
Щоб дізнатися більше про астму, перегляньте відео
Виділяють два основних фенотипи бронхіальної астми:
Алергічна астма.
Даний тип астми виникає в результаті впливу алергенів (епідермальних, пилкових, побутових), наприклад, цвілевих грибів, або лупи домашніх тварин.
Неалергічна астма.
Вона зазвичай пов’язана з такими факторами, як стрес, фізичне навантаження, екстремальні погодні умови, що містять в повітрі подразники, а також деякі лікарські засоби.
Залежно від симптомів астма у хворих розрізняється як легка, помірна або тяжка.
ХВОРІ З ЛЕГКОЮ АСТМОЮ
відчувають симптоми більш ніж 1 раз на тиждень, але не щодня, прокидаються вночі частіше ніж 2 рази на місяць і мають лише незначні обмеження у звичній фізичній активності
ХВОРІ З ПОМІРНОЮ АСТМОЮ
відчувають симптоми щодня, прокидаються вночі частіше ніж раз на тиждень і мають деякі обмеження у звичній фізичній активності
ХВОРІ З ТЯЖКОЮ АСТМОЮ
відчувають симптоми протягом дня, прокидаються майже щоночі, а їхня звична діяльність украй обмежена
Особи, зображення яких міститься на сайті, є виключно моделями і не є пацієнтами, використовуються виключно в ілюстративних цілях.
Інформація, представлена на цьому сайті, призначена для загальної аудиторії. Пацієнти з хронічними захворюваннями дихальної системи та їх піклувальники зможуть більше дізнатися про захворювання і багато іншого.
Матеріали на цьому веб-сайті мають інформаційний характер та НЕ Є медичною консультацією чи діагностичним засобом. У випадку виникнення питань щодо призначеної лікарем терапії, вживання лікарських засобів, будь-яких симптомів чи питань стосовно способу життя на час терапії – будь ласка, зверніться до лікаря.
Сайт розроблений за замовленням ТОВ «АстраЗенека Україна». ©АстраЗенека 2021.