Про астму
Визначити наявність бронхіальної астми у дітей раннього віку є особливо складним завданням, оскільки свистяче дихання та кашель належать до найчастіших симптомів при багатьох респіраторних захворюваннях, особливо у дітей до трьох років життя.
Глобальна ініціатива з лікування та профілактики астми (GINA) розробила посібник, що містить основні поради щодо лікування та поведінки для людей з астмою.
Симптоми Астми
У дітей до 2 років можуть відзначатися також: гучне дихання, зміна його частоти, блювота, пов’язана з кашлем, втягування грудної клітки, труднощі під час годування (стогнуть, мляве смоктання).
Є багато речей, які можуть викликати напад астми – тригери.
Тригери – це подразники, що можуть викликати напад астми у людей з підвищеною чутливістю до них.
Найпоширенішим тригером є респіраторна інфекція, спричинена вірусом, наприклад, застуда.
Інші поширені тригери астми:
- фізичне навантаження;
- зміни погоди або вітряна погода;
- пилові кліщі в помешканні, пилок або домашні тварини;
- стрес.
Запах від цигаркового диму, що залишається навіть на одязі або меблях, може викликати напад астми, тому не дозволяйте нікому курити у вашому будинку або поряд із дитиною.
Не завжди можна дізнатися, коли трапиться напад астми в дитини, однак варто знати, що може його спричиняти, — так Ви матимете змогу спробувати його уникнути.
Діти з бронхіальною астмою часто можуть мати харчову алергію, екзему та алергічний риніт.
Причини
Досі точно невідомі причини появи цієї хвороби, проте, лікарі виділяють фактори ризику розвитку астми:
астма у близьких родичів;
екологія;
куріння під час вагітності;
алергічні захворювання у ранньому дитинстві;
часті хвороби дихальної системи;
зайва вага у дитини.
Поширеними ознаками нападу астми в дитини є:
- Проблеми з диханням: дитина може задихатися в стані спокою, відчувати стискання в грудях, їй важко дихати або вона не може завершити речення, оскільки їй бракує повітря. Може здаватися, що в дитини мало енергії.
- Хрипи (візинг)— це коли дихання дитини періодично звучить як свист.
- Кашель у дітей може бути вночі або рано-вранці; у прохолодну погоду та під час фізичного навантаження. Просто кашель не означає, що в дитини астма.
- У разі нападу астми дитині може бути важко дихати, вона може виглядати засмученою, виснаженою.
- Коли дитина намагається дихати, Ви помічаєте втягнення м’язів на її горлі або грудях.
Коли звертатися до лікаря?
Якщо у дитини проблеми з диханням, хрипи або кашель, важливо показати її сімейному лікарю, щоб проконсультуватися щодо астми. Якщо у дитини астма, попросіть лікаря скласти план дій під час астми. План має містити інформацію про те, як запобігти нападам астми та як діяти в разі нападів.
Важливо правильно лікувати астму та мати план дій, який допоможе Вам впоратися з цим захворюванням.
Не займайтесь самолікуванням – зверніться до лікаря!
Особи, зображення яких міститься на сайті, є виключно моделями і не є пацієнтами, використовуються виключно в ілюстративних цілях.
Інформація, представлена на цьому сайті, призначена для загальної аудиторії. Пацієнти з хронічними захворюваннями дихальної системи та їх піклувальники зможуть більше дізнатися про захворювання і багато іншого.
Матеріали на цьому веб-сайті мають інформаційний характер та НЕ Є медичною консультацією чи діагностичним засобом. У випадку виникнення питань щодо призначеної лікарем терапії, вживання лікарських засобів, будь-яких симптомів чи питань стосовно способу життя на час терапії – будь ласка, зверніться до лікаря.
Сайт розроблений за замовленням ТОВ «АстраЗенека Україна». ©АстраЗенека 2021.