Як запідозрити астму?

Бронхіальна астма проявляється по-різному.
Зазвичай перші симптоми захворювання з’являються в дитинстві, однак хвороба може розвинутися у будь-якому віці.

Можуть бути такі симптоми:

У хворих на астму можуть виникати не всі ці симптоми одночасно. У деяких є кашель, але немає хрипів, у когось є стискання у грудній клітці та хрипи, але не має кашлю.

Існує багато причин виникнення цих симптомів, але вони найімовірніше вказують на астму в таких випадках:

  • симптоми періодично повторюються;
  • посилюються вночі та рано-вранці;
  • з’являються у відповідь на дію тригера\тригерів астми (наприклад, на пилок, хутро тварин), після фізичного навантаження тощо.

Якщо людина має алергічні захворювання, імовірність виникнення астми зростає. Вона також зростає за наявності астми, алергії у близьких родичів (батьків, братів чи сестер).

Запитання, що дозволяють запідозрити бронхіальну астму та причини її розвитку:

  • Чи бувають у Вас епізоди «свисту», хрипів у грудній клітці?
  • Чи непокоїть Вас нічний кашель?
  • Чи бувають у Вас напади кашлю або свистячі хрипи після фізичного навантаження?
  • Чи помічаєте Ви появу свистячих хрипів, стиснення в грудній клітці або кашлю після контакту з алергенами або іншими подразниками дихальних шляхів?
  • Чи буває у Вас тривалий (понад 10 днів) кашель після звичайної застуди?
  • Чи страждаєте Ви на аллергію?
  • Чи курите Ви? Якщо так, скільки за добу? Скільки років курили?

Якщо на більшість цих питань Ви відповіли – «так», та вважаєте, що маєте симптоми астми, якомога швидше зверніться до свого лікаря, щоб отримати консультацію та потрібне лікування.

Якщо у Вас астма, яку не діагностували на початку захворювання чи не лікували належним чином, вашим легеням з часом буде складніше функціонувати. З плином часу такі симптоми, як задишка, кашель і відчуття стискання в грудях погіршуються. Що швидше вам поставлять діагноз, то швидше ви зможете отримати відповідні ліки, які допоможуть зняти симптоми та контролювати ваше захворювання.

Запитайте свого лікаря, яке лікування буде кращим саме для Вас.

Не займайтесь самолікуванням – зверніться до лікаря!

Дізнайтеся як запідозрити ХОЗЛ?

ДАЛI
Як запідозрити ХОЗЛ?

Особи, зображення яких міститься на сайті, є виключно моделями і не є пацієнтами, використовуються виключно в ілюстративних цілях.

Інформація, представлена на цьому сайті, призначена  для загальної аудиторії. Пацієнти з хронічними захворюваннями дихальної системи та їх піклувальники зможуть більше дізнатися про захворювання і багато іншого.

Матеріали на цьому веб-сайті мають інформаційний характер та НЕ Є медичною консультацією чи діагностичним засобом. У випадку виникнення питань щодо призначеної лікарем терапії, вживання лікарських засобів, будь-яких симптомів чи питань стосовно способу життя на час терапії – будь ласка, зверніться до лікаря.

Сайт розроблений за замовленням ТОВ «АстраЗенека Україна». ©АстраЗенека 2021.