main-category-bg

Типи небулайзерів

Типи небулайзерів

Щоб зрозуміти, для чого необхідне лікування за допомогою небулайзера, потрібно спочатку отримати уявлення, як він працює. Слово «небулайзер» походить від латинського слова «nebula» (туман, хмарина), – пристрій, який перетворює речовину в аерозоль.

Основні види небулайзерів:

img-title-text

Компресорний (струменевий)

В якому використовують для утворення аерозолю струмінь газу (повітря або кисень);

img-title-text

Ультразвуковий

Що формує аерозоль під впливом ультразвукових коливань;

img-title-text

Меш (МЕSH, електронно-сітчастий, мембранний)

Від англійського mesh- отвір сита, осередок. В МЕШ-небулайзерах (або електронно-сітчастих) аерозоль утворюється завдяки коливанням особливої перфорованої мембрани.

Наразі найбільшого поширення набули компресорні (струменеві) небулайзери. Прилад складається з ємності для лікарського засобу (небулайзерної камери), загубника або маски, тонких силіконових трубочок та компресора (машини, що виробляє потік повітря).

В пристрої аерозоль утворюється при зустрічі лікарської рідини з повітряним потоком. Існує співвідношення між розмірами частинок аерозолю та їх здатністю проникати в дихальні шляхи. Умовно це можна представити в наступному вигляді.

Частинки осідають:

  •  >10 мкм в носоглотці
  • 5-10 мкм в ротоглотці, гортані, трахеї
  • 2-5 мкм в нижніх дихальних шляхах
  • <1-2 мкм в легеневих альвеолах
  • <0,5 мкм залишаються зваженими в повітрі і виходять при видиху.

Небулайзери можуть бути стаціонарними, призначеними для роботи в лікувальних установах, та переносними, які зручно використовувати в домашніх умовах.

Не займайтесь самолікуванням – зверніться до лікаря!

ДАЛI
Небулайзерна терапія – Як?

Особи, зображення яких міститься на сайті, є виключно моделями і не є пацієнтами, використовуються виключно в ілюстративних цілях.

Інформація, представлена на цьому сайті, призначена  для загальної аудиторії. Пацієнти з хронічними захворюваннями дихальної системи та їх піклувальники зможуть більше дізнатися про захворювання і багато іншого.

Матеріали на цьому веб-сайті мають інформаційний характер та НЕ Є медичною консультацією чи діагностичним засобом. У випадку виникнення питань щодо призначеної лікарем терапії, вживання лікарських засобів, будь-яких симптомів чи питань стосовно способу життя на час терапії – будь ласка, зверніться до лікаря.

Сайт розроблений за замовленням ТОВ «АстраЗенека Україна». ©АстраЗенека 2021.