main-category-bg

Небулайзерна терапія – Коли?

Небулайзерна терапія – Коли?

Небулайзерная терапія використовується в лікуванні як гострих станів, так і хронічних захворювань. Довготривале використання небулайзерної терапії застосовується для лікування астми, хронічних обструктивних та інших захворювань дихальної системи.

Небулайзерна терапія також використовується  для швидкого полегшення в гострих ситуаціях, таких як напад астми, лікування крупу, загострення ХОЗЛ, ГРВІ та ін. Залежно від тяжкості хвороби, віку та типу захворювання, лікар визначає необхідну кількість ліків та тривалість лікування. Важливо чітко виконувати його вказівки, щоб відчути скоріше полегшення. У дітей небулайзерна терапія може бути використана з перших місяців життя.

Небулайзер перетворює лікарську речовину в аерозоль (дрібні крапельки рідини, зважені в повітрі), і в такому вигляді ліки досягають необхідного місця в дихальній системі. Застосування лікарської речовини у вигляді аерозолю сприяє швидкому лікувальному ефекту. Найчастіше небулайзери використовують  при хворобах легень  для полегшення таких симптомів як задишка, кашель та хрипи за допомогою ліків(що призначені для небулайзерної терапії). Небулайзери все ширше використовуються в домашніх умовах.  Небулайзерну терапію слід застосовувати лише тоді, коли призначив лікар.

Переваги небулайзерної терапії

  • Інгаляційна доставка ліків дає можливість створити високу концентрацію безпосередньо у місці ураження і дає змогу знизити до мінімуму системні впливи (у тому числі мінімізувати системні побічні ефекти), що особливо важливо для лікування захворювань органів дихання, які мають тривалий або хронічний перебіг.
  • Безболісний спосіб введення ліків.
  • Забезпечує швидку дію лікарського засобу.
  • Дає можливість застосовувати декілька лікарських засобів одночасно.
  • Дає змогу зменшити системну дозу лікарського засобу  (кортикостероїдів, антибіотиків)
  • Можливість застосування на всіх етапах надання медичної допомоги (вдома, швидка допомога, поліклініка, стаціонар, відділення реанімації).
  • Знижує ризик госпіталізації та зменшує кількість повторних візитів до лікаря.

Не займайтесь самолікуванням – зверніться до лікаря!

ДАЛI
Типи небулайзерів

Особи, зображення яких міститься на сайті, є виключно моделями і не є пацієнтами, використовуються виключно в ілюстративних цілях.

Інформація, представлена на цьому сайті, призначена  для загальної аудиторії. Пацієнти з хронічними захворюваннями дихальної системи та їх піклувальники зможуть більше дізнатися про захворювання і багато іншого.

Матеріали на цьому веб-сайті мають інформаційний характер та НЕ Є медичною консультацією чи діагностичним засобом. У випадку виникнення питань щодо призначеної лікарем терапії, вживання лікарських засобів, будь-яких симптомів чи питань стосовно способу життя на час терапії – будь ласка, зверніться до лікаря.

Сайт розроблений за замовленням ТОВ «АстраЗенека Україна». ©АстраЗенека 2021.