Захворювання дихальної системи (Астма та ХОЗЛ)
І емфізема, і хронічний бронхіт можуть бути проявами прогресуючих захворювань легень, наприклад, ХОЗЛ (хронічного обструктивного захворювання легень).
ХОЗЛ характеризується ураженням та запаленням усіх відділів легень – крупних бронхів та найдрібніших гілочок – бронхіол. Це супроводжується руйнуванням та звуженням стінок дихальних шляхів, що з часом призводить до зменшення потоку повітря в легенях, накопичування слизу у бронхах, що проявляється утрудненням дихання, кашлем, задишкою.
Астма – це теж хронічне запальне захворювання, але на відміну від ХОЗЛ запалення розвивається у крупних бронхах. Астма — це інше захворювання дихальної системи, але іноді його можна сприйняти як ХОЗЛ через схожі симптоми, такі як кашель і задишка.
Найпоширенішими симптомами ХОЗЛ є задишка («брак повітря»), хронічний кашель і виділення мокроти. Симптоми ХОЗЛ турбують людину постійно, особливо вранці, після пробудження.
Бронхіальна астма характеризується епізодами свистячого дихання, задишки, кашлю, відчуття стискання в грудній клітці, а також нічними пробудження через кашель або утруднене дихання. Між епізодами загострення астми людина може не відчувати жодних симптомів.
ХОЗЛ і астма пов’язані з різними тригерами та чинниками ризику. Люди з астмою частіше страждають на алергію, погіршення стану відбувається під впливом тригерів (алергени, фізичне навантаження тощо), а хворі на ХОЗЛ із великою вірогідністю є курцями.
Зазвичай БА спостерігається в дитячому та молодому віці й поширена у пацієнтів з алергічними захворюваннями. ХОЗЛ вражає зазвичай людей середнього та похилого віку. Але люди, молодші 40 років, також можуть захворіти на ХОЗЛ.
Особи, зображення яких міститься на сайті, є виключно моделями і не є пацієнтами, використовуються виключно в ілюстративних цілях.
Інформація, представлена на цьому сайті, призначена для загальної аудиторії. Пацієнти з хронічними захворюваннями дихальної системи та їх піклувальники зможуть більше дізнатися про захворювання і багато іншого.
Матеріали на цьому веб-сайті мають інформаційний характер та НЕ Є медичною консультацією чи діагностичним засобом. У випадку виникнення питань щодо призначеної лікарем терапії, вживання лікарських засобів, будь-яких симптомів чи питань стосовно способу життя на час терапії – будь ласка, зверніться до лікаря.
Сайт розроблений за замовленням ТОВ «АстраЗенека Україна». ©АстраЗенека 2021.