Що таке ХОЗЛ?

Глобальна ініціатива з лікування та профілактики ХОЗЛ (GOLD) розробила посібник, що містить основні поради щодо лікування та поведінки для людей з хронічним обструктивним захворюванням легень.

GOLD-Посібник для пацієнта
Дізнатися більше
Книжка «Важливі речі про ХОЗЛ»
Дізнатися більше

ХОЗЛ – це не рідкісний випадок, а доволі поширене захворювання.

Дані за 2019 рік демонструють, що майже 392 мільйонів людей у всьому світі страждають на ХОЗЛ. За даними ВООЗ, ХОЗЛ є третьою провідною причиною смерті в світі.

Хоча мільйони людей страждають на ХОЗЛ, але в багатьох – хвороба не діагностована й не лікується.

ХОЗЛ, якщо його не лікувати, окрім впливу на дихання, погіршує перебіг наявних серцево–судинних супутніх захворювань.

ХОЗЛ розвивається з часом, як правило, внаслідок тривалого впливу на легені цигаркового диму або інших зовнішніх подразників. ХОЗЛ належить до захворювань, які прогресують. «Прогресування» в цьому випадку означає, що з часом перебіг захворювання погіршується.

Як ХОЗЛ ускладнює дихання?

При ХОЗЛ дихальні шляхи легень внаслідок тривалого запалення пошкоджуються, звужуються та з часом руйнуються. Вони можуть забиватися слизом, якого під час ХОЗЛ виділяється більше, ніж зазвичай. Через це складно вдихати й видихати повітря, та згодом розвивається ускладнене дихання.

При ХОЗЛ може бути наявним один або обидва стани, з яких складається ця хвороба, — хронічний бронхіт або\і емфізема.

ХРОНІЧНИЙ БРОНХІТ

У разі хронічного бронхіту пошкодження дихальних шляхів призводить до запалення та потовщення слизової оболонки дихальних шляхів. У дихальних шляхах також може виділятися більше слизу, ніж зазвичай. Це може спричиняти постійний кашель, оскільки організм намагається позбутися зайвого слизу.

ЕМФІЗЕМА

У разі емфіземи стінки деяких альвеол у легенях пошкоджуються, що призводить до втрати ними еластичності а це означає надходження до організму меншої кількості кисню з повітря, яким Ви дихаєте.

СИМПТОМИ ХОЗЛ МОЖУТЬ ПОЧАТИ З’ЯВЛЯТИСЯ ВЖЕ В 40 РОКІВ.

ДАЛI
ЯКІ СИМПТОМИ ХОЗЛ?

Не займайтесь самолікуванням – зверніться до лікаря!

Особи, зображення яких міститься на сайті, є виключно моделями і не є пацієнтами, використовуються виключно в ілюстративних цілях.

Інформація, представлена на цьому сайті, призначена  для загальної аудиторії. Пацієнти з хронічними захворюваннями дихальної системи та їх піклувальники зможуть більше дізнатися про захворювання і багато іншого.

Матеріали на цьому веб-сайті мають інформаційний характер та НЕ Є медичною консультацією чи діагностичним засобом. У випадку виникнення питань щодо призначеної лікарем терапії, вживання лікарських засобів, будь-яких симптомів чи питань стосовно способу життя на час терапії – будь ласка, зверніться до лікаря.

Сайт розроблений за замовленням ТОВ «АстраЗенека Україна». ©АстраЗенека 2021.