Що таке ХОЗЛ?
Об’єднанням експертів з лікування ХОЗЛ з різних країн під назвою Глобальна ініціатива з профілактики та лікування ХОЗЛ (GOLD) було розроблено посібник, що містить основні поради щодо лікування та поведінки для людей з хронічним обструктивним захворюванням легень.
ХОЗЛ – це не рідкісне, а доволі поширене захворювання.

За даними 2019 року, майже 392 мільйони людей у всьому світі страждають на ХОЗЛ. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) підтверджує, що ХОЗЛ є однією з провідних причин смерті у світі.

Мільйони людей страждають на ХОЗЛ. На жаль, часто люди не звертаються до лікаря ані профілактично, ані за наявності перших ознак погіршення здоров’я. Тож, у багатьох людей ця хвороба так і залишається недіагностована. Відповідно, люди не отримують належне лікування. В результаті – стан поступово погіршується.
За відсутності лікування ХОЗЛ продовжує негативно впливати також і на інші – супутні захворювання, на які може страждати людина. Зокрема, відсутність лікування ХОЗЛ погіршує перебіг серцево-судинних захворювань.
Перебіг ХОЗЛ погіршується з часом, як правило, під впливом тривалої дії на легені цигаркового диму або інших зовнішніх подразників. ХОЗЛ належить до захворювань, які прогресують.
Як ХОЗЛ ускладнює дихання?
При ХОЗЛ дихальні шляхи та легені внаслідок тривалого запалення пошкоджуються, звужуються та з часом можуть руйнуватися. Вони можуть забиватися слизом, якого під час ХОЗЛ виділяється більше, ніж зазвичай. Через це складно вдихати й видихати повітря, та згодом розвивається задишка.
При ХОЗЛ можуть переважати ознаки хронічного бронхіту або емфіземи.
ХРОНІЧНИЙ БРОНХІТ
Коли переважають ознаки хронічного бронхіту, пошкодження дихальних шляхів призводить до запалення та потовщення слизової оболонки дихальних шляхів. У дихальних шляхах також може виділятися більше слизу, ніж зазвичай. Це може спричиняти постійний кашель, оскільки організм намагається позбутися зайвого слизу.
ЕМФІЗЕМА
Коли переважають ознаки емфіземи, стінки деяких альвеол у легенях пошкоджуються, що призводить до втрати ними еластичності. Це означає надходження до організму меншої кількості кисню з повітря, яким дихає людина.
СИМПТОМИ ХОЗЛ МОЖУТЬ ПОЧАТИ З’ЯВЛЯТИСЯ ВЖЕ В 40 РОКІВ.
Не займайтесь самолікуванням – зверніться до лікаря!
Люди на фотографіях є моделями, це – не справжні пацієнти.
Цей веб-сайт призначений для загальної аудиторії.
Матеріали на цьому веб-сайті мають інформаційний характер та НЕ Є медичною консультацією чи діагностичним засобом. У випадку виникнення питань щодо призначеної лікарем терапії, вживання лікарських засобів, будь-яких симптомів чи питань стосовно способу життя на час терапії, будь ласка, зверніться до лікаря.
Про побічну реакцію на лікарський засіб або відсутність ефекту, будь-ласка, повідомляйте ТОВ «АстраЗенека Україна» за телефоном +38 044 39152 82 або на електронну пошту PatientSafety.Ukraine@astrazeneca.com чи Ukraine-Medinfo@astrazeneca.com
Сайт розроблений за замовленням ТОВ «АстраЗенека Україна». ©АстраЗенека 2021.