main-category-bg

Загальні тригери задишки

Тригери задишки в людей з ускладненим диханням

Тригери – це подразники, що можуть викликати напад астми у людей з підвищеною чутливістю до них. Гарним прикладом тригера є будь-який алерген, такий як пилові кліщі, цвіль, грибок. Іншими причинами є холодна погода, стрес, занепокоєння або кислотний рефлюкс.

Пусковим механізмом є все, що один раз вдихаючи, дратує повітряні проходи таким чином, що оточуючі їх гладкі м’язи спазмуються, а дихальні шляхи звужуються, і настає напад астми.

Коли Ви маєте респіраторне захворювання, як-от астму або ХОЗЛ (включно з емфіземою та хронічним бронхітом), уникнення загальних тригерів може допомогти Вам краще контролювати свій стан.

Ось 4 найпоширеніші тригери задишки:

Погода
Холодне, вологе або гаряче повітря може спричинити задишку, особливо за різкої зміни температури.
Забруднення повітря
Забруднене повітря може подразнювати легені та погіршувати дихання: це стосується пилу, пилку та смогу на вулиці, а також випарів фарби чи засобів для чищення в приміщенні.
Інфекції
Якщо у Вас хронічна проблема з диханням, інфекції, які вражають легені та дихальні шляхи, можуть бути небезпечними — навіть застуда може викликати задишку.
Цигарковий дим
Цигарковий дим містить смолу, нікотин, чадний газ та інші токсичні речовини, які можуть подразнювати та спричиняти запалення дихальних шляхів, легень. До проблем із диханням може призводити активне та пасивне куріння.

Дізнайтеся більше про хронічне (довготривале) захворювання легень: факти та міфи

ДАЛI
Хронічне (довготривале) захворювання легень: факти та міфи

Особи, зображення яких міститься на сайті, є виключно моделями і не є пацієнтами, використовуються виключно в ілюстративних цілях.

Інформація, представлена на цьому сайті, призначена  для загальної аудиторії. Пацієнти з хронічними захворюваннями дихальної системи та їх піклувальники зможуть більше дізнатися про захворювання і багато іншого.

Матеріали на цьому веб-сайті мають інформаційний характер та НЕ Є медичною консультацією чи діагностичним засобом. У випадку виникнення питань щодо призначеної лікарем терапії, вживання лікарських засобів, будь-яких симптомів чи питань стосовно способу життя на час терапії – будь ласка, зверніться до лікаря.

Сайт розроблений за замовленням ТОВ «АстраЗенека Україна». ©АстраЗенека 2021.