Факти та міфи про ХОЗЛ
Ми живемо завдяки диханню, і більшість людей приймає це як належне.
Для людей із ХОЗЛ (хронічним обструктивним захворюванням легень) звичайне дихання може стати щоденною проблемою.
Попри те, що ХОЗЛ уражає мільйони людей у всьому світі, про нього багато хибних уявлень.
Далі наведено чотири міфи щодо ХОЗЛ, на які слід звернути увагу:
МІФ 1:
НА ХОЗЛ ХВОРІЮТЬ ТІЛЬКИ КУРЦІ.
Насправді мільйони людей із цим захворюванням — ніколи не палили. Не потрібно почуватися винуватим, якщо у Вас є ця хвороба. Проте ХОЗЛ пов’язане з курінням, і курцям дійсно варто кинути курити.
МІФ 2:
ПРОТИ ХОЗЛ НЕМАЄ ЛІКУВАННЯ.
ХОЗЛ може бути незворотною хворобою, але частково підлягає лікуванню. Людям із ХОЗЛ доступні різні варіанти лікування, які можуть допомогти. Підтримувальне лікування охоплює варіанти, які можуть допомогти зменшити запалення в стінках дихальних шляхів, а також розслабити м’язи навколо стінок дихальних шляхів, що допомагає тримати їх відкритими.
МІФ 3:
ХВОРИМ НА ХОЗЛ ВЖЕ НЕМАЄ СЕНСУ КИДАТИ КУРИТИ.
Деякі люди з діагнозом ХОЗЛ думають, що їм немає сенсу кидати курити. Насправді ніколи не пізно це зробити. Попри те, що відмова від тютюнопаління не усуне шкоду, нанесену вашим легеням, це допоможе сповільнити розвиток хвороби, що є великою перевагою.
МІФ 4:
ХВОРИМ НА ХОЗЛ ЗАНАДТО ВАЖКО ВИКОНУВАТИ ФІЗИЧНІ НАВАНТАЖЕННЯ.
Через задишку навіть легке фізичне навантаження може здаватися важким випробуванням. Але Ви можете дещо зробити. Займайтеся фізичними вправами, тренуйтеся, спитайте у свого лікаря про легеневу гімнастику — дихальна техніка, що допоможе полегшити життя з ХОЗЛ.
Особи, зображення яких міститься на сайті, є виключно моделями і не є пацієнтами, використовуються виключно в ілюстративних цілях.
Інформація, представлена на цьому сайті, призначена для загальної аудиторії. Пацієнти з хронічними захворюваннями дихальної системи та їх піклувальники зможуть більше дізнатися про захворювання і багато іншого.
Матеріали на цьому веб-сайті мають інформаційний характер та НЕ Є медичною консультацією чи діагностичним засобом. У випадку виникнення питань щодо призначеної лікарем терапії, вживання лікарських засобів, будь-яких симптомів чи питань стосовно способу життя на час терапії – будь ласка, зверніться до лікаря.
Сайт розроблений за замовленням ТОВ «АстраЗенека Україна». ©АстраЗенека 2021.